Zřejmě největší stěhování úředníků za poslední dobu plánuje koalice Pirátů a STAN, jestliže uspěje ve volbách a bude se podílet na vládě. Její členové navrhují, aby vznikla nová ministerstva: informatiky a pro evropské záležitosti. Odmítavě se k budování nových úřadů však staví zástupci koalice Spolu, kterou tvoří opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Právě s nimi by přitom Piráti se starosty chtěli po volbách vládnout.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










