Až zítra na novém národním stadionu v Tokiu vzplane olympijský oheň, budou v hledišti jen vybraní funkcionáři: diplomaté, vedení Mezinárodního olympijského výboru a samozřejmě zástupci sponzorů. Má jich být celkem několik tisíc, takže se v obřím stadionu postaveném pro až osmdesát tisíc sedících diváků skoro ztratí. Domácí fanoušci ani běžní návštěvníci ze světa se na ceremoniál nedostanou, stejně jako na žádnou ze sportovních akcí. Doba covidová v kombinaci s japonskou taktikou postavenou na přísné izolaci jiné řešení neumožňuje.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se