Obyvatele domů po zkrachovalé společnosti H-System v Horoměřicích u Prahy čekají další výdaje. Lidé sdružení v bytovém družstvu Svatopluk sice v uplynulých měsících sporné domy od správce Josefa Monsporta odkoupili, jenže zbývá ještě jedna věc – dořešit dlužný nájem za dobu, kdy v nich bydleli, aniž na to měli právní nárok. Přestože si rozestavěné byty a domy sami dokončili, budovy včetně pozemků patřily zkrachovalé stavební firmě. Peníze za prodej i za dlužný nájem správce rozdělí mezi všechny věřitele, kterých je přes tisíc.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se