Obyvatele domů po zkrachovalé společnosti H-System v Horoměřicích u Prahy čekají další výdaje. Lidé sdružení v bytovém družstvu Svatopluk sice v uplynulých měsících sporné domy od správce Josefa Monsporta odkoupili, jenže zbývá ještě jedna věc – dořešit dlužný nájem za dobu, kdy v nich bydleli, aniž na to měli právní nárok. Přestože si rozestavěné byty a domy sami dokončili, budovy včetně pozemků patřily zkrachovalé stavební firmě. Peníze za prodej i za dlužný nájem správce rozdělí mezi všechny věřitele, kterých je přes tisíc.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









