Rakouského výrobce křišťálových šperků, oděvních doplňků a dalšího luxusního zboží Swarovski řídí už pátá rodinná generace manažerů. Podniku se složitou strukturou vedení se ale již několik let nedaří především vinou vleklých sporů, které rozvětveným rodinným klanem zmítají. Pozvednout podnik založený před 126 lety by měli noví manažeři, jež Swarovski hledá. Poprvé v jeho historii však nemají pocházet z rodiny, nýbrž „zvenku“.

Rodina Swarovských, přesněji řečeno její nejvlivnější členové, rozhodla, že je nejvyšší čas „zatáhnout za šňůru záchranného padáku“, jinak by firma mohla skončit.
„Čísla charakterizující náš křišťálový a další byznys jsou velice znepokojivá,“ uvedla písemně pro německý list Handelsblatt skupina spoluvlastníků, jež vystupuje jako „opozice“ proti současnému výkonnému vedení.

E-mail do redakce hospodářského listu podepsal mimo jiné Markus Langes-Swarovski, syn dlouholetého šéfa rodinného koncernu Gernota Langese-Swarovského, který zemřel letos v lednu v 77 letech. Podpis připojila také Marina Giori-Lhota, tchyně bývalého rakouského ministra financí Karla-Heinze Grassera.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.