Vakcínu Comirnaty, které se jen v Česku vyočkovalo už přes 8,3 milionu dávek, si většina lidí spojuje s americkým farmaceutickým gigantem Pfizer. Jenže hlavní část práce na vývoji látky proti šíření onemocnění covid-19 udělali vědci z německé firmy BioNTech. Biotechnologická společnost z Mohuče si teď dala další cíl – vyvinout vakcínu na malárii, která by měla účinnost až 90 procent. Založená by měla být na bázi mRNA technologie, která se osvědčila právě u očkování proti koronaviru.

Pokud se BioNTechu vývoj vydaří, může to být velký pokrok v boji proti malárii, která ročně zabije více než 400 tisíc lidí – zejména malých dětí. Malárii, která se projevuje horečkou, zimnicí a bolestí kloubů, přenáší komár rodu Anopheles. V roce 2019 nakazil podle dat Světové zdravotnické organizace na 229 milionů lidí – 94 procent z nich v Africe. Obzvlášť nebezpečná je malárie ve chvíli, kdy není včas léčená. Nemocný může upadnout do kómatu a často umírá kvůli otokům mozku.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.