Pokud bychom vzali Evropskou unii jako jeden stát, tak Evropa očkuje proti covidu rychleji než Spojené státy. Tam je teď například plně očkováno nebo má první dávku 56,5 procenta obyvatel, zatímco v EU je to 58 procent. V porovnání s dosavadním vývojem je to docela změna – Amerika doposud očkovala rychleji než Evropa.

V USA, kde řádí varianta delta, jde nyní podle expertů o pandemii neočkovaných. Drtivá většina hospitalizovaných s covidem a těch, kteří na koronavirus zemřou, jsou ti, kteří očkování odmítají nebo ho z nějakých důvodů zatím nestihli. Aby americká společnost dosáhla kolektivní imunity, potřebuje i kvůli agresivnější variantě delta dosáhnout proočkovanosti přes 85 procent. Mnohá města jako New York či Los Angeles, státy jako Kalifornie, univerzity a další instituce se proto v posledních dnech rozhodly svým zaměstnancům nařídit povinné očkování, případně časté testy, pokud si chtějí práci udržet.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se