V první fázi pandemie nového koronaviru se řada západních médií ptala, proč státy střední a východní Evropy včetně Česka zvládly virus lépe než zbytek kontinentu. Během několika měsíců se ale ukázalo, že ve skutečnosti byl pravdou spíše opak – v první desítce zemí světa s nejvyšším počtem obětí covidu-19 je hned šest států z tohoto regionu, například Česko či Maďarsko. A bývalé komunistické země zaostávají i nadále – své obyvatele očkují pomaleji než státy západní a jižní Evropy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se