V první fázi pandemie nového koronaviru se řada západních médií ptala, proč státy střední a východní Evropy včetně Česka zvládly virus lépe než zbytek kontinentu. Během několika měsíců se ale ukázalo, že ve skutečnosti byl pravdou spíše opak – v první desítce zemí světa s nejvyšším počtem obětí covidu-19 je hned šest států z tohoto regionu, například Česko či Maďarsko. A bývalé komunistické země zaostávají i nadále – své obyvatele očkují pomaleji než státy západní a jižní Evropy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









