Je Michal Koudelka dobrý, nebo špatný ředitel Bezpečnostní informační služby? To vlastně nikdo pořádně neví a zdá se, že to vlastně nikdo moc neřeší. Otázka, zda má být i nadále šéfem tajné služby, nebo odejít, se totiž přelila do čistě politického rybníčku a může za to Miloš Zeman s přispěním Andreje Babiše. Ukázkou zdvihnutí pomyslného stavidla je například pondělní schůzka premiéra s prezidentem, kde se mimo jiné řešil i Koudelka.

Na první pohled se může zdát, že Babiš byl při jednání silný, moudrý a státnický.  Po schůzce řekl, že o pokračování Koudelky se musí poradit s poslanci z bezpečnostního výboru a že Zemanovy výhrady k řediteli BIS si má prezident vyříkat přímo s ním.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se