Má vůbec smysl, aby Mezivládní panel pro změnu klimatu vydával pravidelné hodnotící zprávy? V letech 1990, 1995, 2001, 2007, 2013 a letos: to je zatím šest pokusů dát veřejnosti, politikům, průmyslníkům, vodohospodářům, zemědělcům, lesníkům a dalším specialistům dostatečně jasné informace o změně klimatu. Pokud někdo potřebuje nebo má zájem se o změně klimatu něco dozvědět, má v zásadě dvě možnosti. Buď sleduje vědecké publikace, kterých jsou tisíce ročně, nebo si projde právě hodnotící zprávu panelu, která vědecké výstupy za poslední období zpracovala a připravila jejich přehled.

Čím se klimatologie jako věda zabývá, co klimatologové publikují, v čem a jak moc se shodují
a v čem ne, je jasné i z aktuální, šesté zprávy, do které zapracovalo 234 autorů přes 14 tisíc takových zdrojů (!). A to je hlavní důvod, proč je širokým zdrojem informací (pokud někdo i tak dává přednost studiu originálních zdrojů, má v ruce skvělý rozcestník).

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.