Ruští hackeři letos napadli americkou ropnou společnost Colonial Pipeline i největšího dodavatele masa ve Spojených státech JBS. V Česku můžeme zmínit březnový útok na Fakultní nemocnici v Brně nebo nemocnici v Benešově. Americký prezident Joe Biden kvůli množícím se útokům ve světě vyzval svůj ruský protějšek Vladimira Putina, aby proti hackerům zakročil. Fakt, že v době pandemie stoupl počet kyberútoků na organizace i jednotlivce a zvýšila se i jejich sofistikovanost, dokládá i nedávno vydaná zpráva od firmy Refinitiv. Podle ní navíc zaměstnanci firem v době karantén méně dbali na dodržování bezpečnostních opatření. Boj s kyberkriminalitou je tak náročnější než kdy dřív.

„Pandemie covidu-19 zvýšila riziko kyberzločinů pro organizace i takzvané třetí strany. Stejně tak jsme ale zjistili, že značně vzrostl potenciál technologií pro řešení tohoto problému,“ přibližuje závěry zprávy šéf rizikového managementu Refinitivu Phil Cotter. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se