Ruští hackeři letos napadli americkou ropnou společnost Colonial Pipeline i největšího dodavatele masa ve Spojených státech JBS. V Česku můžeme zmínit březnový útok na Fakultní nemocnici v Brně nebo nemocnici v Benešově. Americký prezident Joe Biden kvůli množícím se útokům ve světě vyzval svůj ruský protějšek Vladimira Putina, aby proti hackerům zakročil. Fakt, že v době pandemie stoupl počet kyberútoků na organizace i jednotlivce a zvýšila se i jejich sofistikovanost, dokládá i nedávno vydaná zpráva od firmy Refinitiv. Podle ní navíc zaměstnanci firem v době karantén méně dbali na dodržování bezpečnostních opatření. Boj s kyberkriminalitou je tak náročnější než kdy dřív.

„Pandemie covidu-19 zvýšila riziko kyberzločinů pro organizace i takzvané třetí strany. Stejně tak jsme ale zjistili, že značně vzrostl potenciál technologií pro řešení tohoto problému,“ přibližuje závěry zprávy šéf rizikového managementu Refinitivu Phil Cotter. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.