Křivka nakažených covidem se postupně zvedá. Pozitivních testů je tento týden nejvíce od jarních měsíců. Připomíná to loňský rok, kdy se s chladnějším počasím a začátkem školního roku onemocnění začalo šířit rychleji. Nastoupila tehdy druhá vlna koronaviru, vláda po krajských volbách opět zpřísnila opatření a nakonec zavedla lockdown. A ačkoli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) tvrdí, že rozsáhlejší opatření nechystá, ve veřejnosti logicky rostou obavy, že se loňská situace bude opakovat. 

Pochybnosti budí situace ve školách. I když školní děti od začátku září tvoří podle dat z testování třetinu všech nakažených, Vojtěch ve středu oznámil, že ve školách se už testovat nebude. Vrátit by se k tomu podle něj mohly školy jen v regionech, kde se situace zhorší.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se