Z osmi signatářů výzvy k Evropské komisi apelující na návrat k odpovědné fiskální politice a udržitelnosti veřejných financí je jedním i Česká republika, pochlubila se na sociální síti Twitter ministryně financí Alena Schillerová. Z úst politika, který připravil zemi největší schodky v historii, a to jak v nominálním objemu, tak i reálně vůči hrubému domácímu produktu, to zní jako vtip. 

Připomeňme, že český státní dluh narůstá skoro nejrychleji v Evropě a že hlavním důvodem není pandemie, která zadlužování bez pravidel umožnila, ale populistická politika vlády i opozice. Schvalování zákonů i rozpočtů je zatíženo snahou politiků slíbit všechno všem. Vládní politici se chtějí udržet u moci za každou cenu a růst zadlužení je jedním z nejjednodušších nástrojů. Opozice chce vyhrát volby – a ty se pomocí úsporných škrtů nevyhrávají. Rozhodně ne v situaci, kdy má mnoho voličů na paměti škrty z dob finanční krize, které zadusily ekonomiku a mnohým významně zhoršily životní úroveň.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.