Od roku 2023 nebude u většiny staveb, které jdou vybudovat svépomocí, nutná přítomnost stavbyvedoucího. Výjimkou je podle nového stavebního zákona výstavba pro bydlení nebo přestavba kulturních památek. Při odstraňování staveb je nový zákon benevolentnější a dovoluje bez zajištění stavbyvedoucího odstraňovat více typů staveb, než kolik se jich smí v tomto režimu budovat. Vždy ale bude platit, že bez přítomnosti stavbyvedoucího je nutná přítomnost stavebního dozoru.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se