Ceny rostou rekordním tempem, hlásí statistické úřady napříč vyspělým světem. A centrální banky vyrážejí do boje. Americký Fed nastínil harmonogram, co se stane, když inflace bude vysoká. Do konce roku 2023 se mají zvýšit úrokové sazby minimálně třikrát. A v polovině příštího roku může přestat s odkupem aktiv. Evropská centrální banka (ECB) oficiálně tvrdí, že inflace je přechodná, agentura Reuters na základě hovorů s osmi členy Rady guvernérů ale uvedla, že se jedná o tom, že by v první polovině roku přestala s odkupem dluhopisů. Ke zvyšování úroků kromě České národní banky přistoupila jako první z větších bank ta norská a hned avizovala, že ve zdražování peněz bude pokračovat. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se