Nedostatek benzinu a nafty dál trápí Velkou Británii. Pro české dopravní firmy, které na ostrovy jezdí, je to ale zatím spíše detail. To však neznamená, že brexit, který z Británie vyhnal zahraniční řidiče cisteren, byznys tuzemských dopravců také negativně neovlivňuje. Jejich kamiony sice většinou tankují naftu v Belgii a zvládnou s plnou nádrží ujet přes tři tisíce kilometrů, což bohatě stačí na vjezd do Británie, předání zboží i odjezd zpátky, potýkají se ovšem s komplikovaným přístupem do země, který vše prodražuje. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se