Nedostatek benzinu a nafty dál trápí Velkou Británii. Pro české dopravní firmy, které na ostrovy jezdí, je to ale zatím spíše detail. To však neznamená, že brexit, který z Británie vyhnal zahraniční řidiče cisteren, byznys tuzemských dopravců také negativně neovlivňuje. Jejich kamiony sice většinou tankují naftu v Belgii a zvládnou s plnou nádrží ujet přes tři tisíce kilometrů, což bohatě stačí na vjezd do Británie, předání zboží i odjezd zpátky, potýkají se ovšem s komplikovaným přístupem do země, který vše prodražuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







