Tak a volby jsou tady. Přišla chvíle, kdy se musíme definitivně rozhodnout, jaký lístek vložíme do obálky a vhodíme do urny. A pak jsou před námi hodiny a hodiny napětí, útrpného čekání na to, jak to dopadne, obav, jestli vyhrála naše strana a naši kandidáti, jestli byla ta naše volba k něčemu nebo jestli to náhodou nebude po volbách všechno zase tak marné jako dnes.

Před dvěma lety zveřejnilo několik amerických politologů studii, která prokazuje, že sledování voleb může mít silně negativní dopad na naše zdraví. Vědci zkoumali osm stovek lidí a 18 procent z nich uvedlo, že kvůli volbám přestali spát. Přes 29 procent jich přiznalo, že se kvůli sledování volebního klání občas nedokážou ovládat. A hlavně, více než 26 procent respondentů tvrdilo, že propadli depresi, když zjistili, že jejich oblíbený kandidát prohrál ve volbách.

Takže, volby nejsou žádná legrace. Bereme je vážně, intenzivně je prožíváme a je jisté, že nám voličům dají pořádně zabrat. Obzvlášť ty letošní, které jsou sotva ke snesení už dlouhé měsíce.

Proto přinášíme několik tipů, jak volby vůbec přežít.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se