Tak a volby jsou tady. Přišla chvíle, kdy se musíme definitivně rozhodnout, jaký lístek vložíme do obálky a vhodíme do urny. A pak jsou před námi hodiny a hodiny napětí, útrpného čekání na to, jak to dopadne, obav, jestli vyhrála naše strana a naši kandidáti, jestli byla ta naše volba k něčemu nebo jestli to náhodou nebude po volbách všechno zase tak marné jako dnes.

Před dvěma lety zveřejnilo několik amerických politologů studii, která prokazuje, že sledování voleb může mít silně negativní dopad na naše zdraví. Vědci zkoumali osm stovek lidí a 18 procent z nich uvedlo, že kvůli volbám přestali spát. Přes 29 procent jich přiznalo, že se kvůli sledování volebního klání občas nedokážou ovládat. A hlavně, více než 26 procent respondentů tvrdilo, že propadli depresi, když zjistili, že jejich oblíbený kandidát prohrál ve volbách.

Takže, volby nejsou žádná legrace. Bereme je vážně, intenzivně je prožíváme a je jisté, že nám voličům dají pořádně zabrat. Obzvlášť ty letošní, které jsou sotva ke snesení už dlouhé měsíce.

Proto přinášíme několik tipů, jak volby vůbec přežít.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.