Píše se rok 1945 a zaměstnanci velkých filmových studií hromadně opouští Hollywood. Stávkují za zlepšení pracovních podmínek. Demonstrace řídí dnes už nefunkční odborová organizace – Conference of Studio Unions. Konkurenční odboráři, které sdružuje Mezinárodní aliance zaměstnanců divadelní scény (IATSE), však nadále zůstávají na svých místech navzdory tvrdým pracovním podmínkám. Chicagská mafie má totiž odborovou organizaci pod palcem a přikázala jim stávku sabotovat, protože Hollywood jim vydělává miliony dolarů.

Nyní je to právě Mezinárodní aliance zaměstnanců divadelní scény, kdo se dostal do sporu s hollywoodskými hegemony, jako jsou například společnosti Netflix, Amazon nebo Disney. Členové IATSE minulý týden hlasovali o zahájení celonárodní stávky kvůli pracovním podmínkám. Téměř 99 procent z nich hlasovalo pro. Tím pádem filmovým studiím hrozí pozastavení produkce, pokud zhruba 150 tisíc zaměstnanců z filmových štábů po celých USA a Kanadě vyjde do ulic. Jsou mezi nimi kameramani, maskéři, rekvizitáři a další lidé, kteří stojí na pozadí tvorby filmových snímků. Odbory s filmovými studii projednávají smlouvu, jež se dotkne asi 60 tisíc z nich.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.