Největší daňovou reformu od druhé světové války chystá rakouská vláda. Její součástí je i zavedení uhlíkové daně, v jejímž rámci budou lidé platit za vypouštění oxidu uhličitého do ovzduší. Stát od nich chce od července příštího roku vybírat 30 eur za tunu emisí z aut, traktorů i z vytápění domů. Daň by měla poté každý rok růst až na 55 eur za tunu. Vláda tím chce obyvatele přimět k ekologičtějšímu chování. Navíc část vybraných peněz dostanou občané zpět v podobě ekologických bonusů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










