Největší daňovou reformu od druhé světové války chystá rakouská vláda. Její součástí je i zavedení uhlíkové daně, v jejímž rámci budou lidé platit za vypouštění oxidu uhličitého do ovzduší. Stát od nich chce od července příštího roku vybírat 30 eur za tunu emisí z aut, traktorů i z vytápění domů. Daň by měla poté každý rok růst až na 55 eur za tunu. Vláda tím chce obyvatele přimět k ekologičtějšímu chování. Navíc část vybraných peněz dostanou občané zpět v podobě ekologických bonusů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se