Když potřebuje nějaký americký nebo izraelský start-up či vývojáři obřích firem jako Bell vyřešit problém s vrtulí dronu, je velmi pravděpodobné, že napíšou e-mail do čtvrtého patra lehce omšelého výškového domu v Brně-Židenicích. A je také velmi pravděpodobné, že tady jejich problém vyřeší.

„Zatím nejrychleji nám to trvalo osm dní od přijetí dat po odeslání hotové vrtule. Bylo to pro americkou firmu Martin UAV,“ říká Jan Hruška, jeden ze dvou spolumajitelů firmy Mejzlík Propellers, která tu sídlí. Oficiálně je šéfem prodeje.

Jak sám uvádí, podnik se vyvíjí a roste neuvěřitelně rychle. Na oficiality si příliš nepotrpí, i když přijímají třeba návštěvy pánů a dam z korporátů jako Boeing či Lockheed Martin. Druhý majitel, oficiálně ředitel firmy a šéf výroby Tomáš Mejzlík junior například při návštěvě reportéra HN kontroloval s papírem v ruce ve skladu nově zaváděný systém třídění součástek. A jeho kamarád, spolužák a byznysový partner Jan Hruška o něm mluvil jako o nejlepším skladníkovi, jakého tu mají.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se