Máme za to, že jde o princip, prohlašuje Petr Mitura, výkonný ředitel společnosti BR Group. „Nařízení vydaná státem se musí řídit stejnými zákony, jaké platí pro všechny. Není možné, aby stát spoléhal na to, že vymáhání náhrady škody v případě nezákonných opatření je tak náročné, komplikované, nákladné a vyčerpávající, že na něj firmy raději rezignují,“ říká šéf moravskoslezské průmyslové skupiny. 

Lanex, jedna z jejích firem, žaluje stát kvůli tomu, že mu nechce vyplatit zhruba 300 tisíc korun za škody způsobené podle něj nespravedlivými hygienickými opatřeními proti šíření koronaviru. Ta v regionu platila loni od konce června do půlky srpna. O náhradu škody Lanex žádal stát několikrát, ministerstvo zdravotnictví ale žádosti zamítalo, proto se jej firma rozhodla žalovat.

Jak HN zjistily, Lanex není jedinou firmou, které stát odmítl vyplatit náhradu škody v souvislosti s covidem. Různá ministerstva, kterým přišlo přes devět stovek žádostí, dosud nevyplatila podnikům ani korunu. Ty po státu požadují minimálně 11 miliard korun.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.