Hned v několika evropských zemích lidem bezprostředně hrozí, že budou muset opět žít stejně jako v době nejhorší fáze pandemie – tedy v lockdownu. V Lotyšsku už to nastalo. Vláda na měsíc zavřela všechny obchody kromě těch se základním zbožím, školy musely přejít na on-line výuku. Platí taky noční zákaz vycházení. Vir se v Lotyšsku šíří hlavně kvůli nedostatečné proočkovanosti obyvatel. Česko je přitom v této statistice jen o málo lepší. Zaostává za drtivou většinou států Evropské unie.

„Naše zdravotnictví je v ohrožení,“ zdůvodnil zavedení nového lockdownu lotyšský premiér Krišjanis Karinš. Upozornil tak na rostoucí počet Lotyšů, kteří kvůli těžkému průběhu nemoci covid-19 potřebují hospitalizaci nebo rovnou převoz na jednotku intenzivní péče. „Jediný způsob, jak se z této krize dostat, je nechat se očkovat,“ vyzval premiér spoluobčany.

Ukončené očkování má jen polovina obyvatel Lotyšska. V případě Česka to je 56 procent lidí. Hůř než Česko je na tom v rámci 27 států EU jen šest zemí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.