Mléčné výrobky značky Bon Lait najdete od e-shopu Rohlík přes obchodní řetězce a malé prodejce farmářských výrobků po pražskou síť Ambiente. Ta jogurty z kozího a ovčího mléka prodává v gastropodniku Eska Karlín. Podnikatelka Michaela Hlubková se svým manželem Lukášem vybudovali v Krmelíně na severní Moravě farmu mléčných koz a ovcí a stali se největšími producenty kozího mléka v tuzemsku.

„Klíčem k úspěchu jsou šťastné, spokojené a zdravé kozy, které mají absolutní komfort. Jen tehdy nám dají tolik mléka, kolik potřebujeme, protože nebereme provozní dotace, ale žijeme z prodeje mléka a mléčných výrobků,“ říká vystudovaná veterinářka, která ve čtvrtek večer získala v Ostravě titul Moneta Živnostník roku 2021 Moravskoslezského kraje. Soutěž, kterou vyhlašují Hospodářské noviny, letos probíhá už pošestnácté.

Do Krmelína vozí odborníky ze světa

Oceněná živnostnice začala podnikat po studiích v roce 2013, kdy čekala druhé z celkem tří dětí, které manželé mají. Lukáš Hlubek měl už tehdy veterinární praxi. Farmu podnikatelé založili v roce 2014, kdy si přivezli z Francie prvních 300 mléčných koz. Nyní chovají i mléčné ovce, celkem mají okolo 1300 zvířat. Kromě mléka a jogurtů vyrábějí také sýry nebo sušené kozí kolostrum, takzvané prvotní mléko, které je plné zdraví prospěšných látek. Vedle farmy provozují Hlubkovi ještě veterinární kliniku pro koně a malá zvířata v Petřvaldě. Celkově dávají podnikatelé práci 40 zaměstnancům.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.