Podle generálního ředitele největší tuzemské komerční televize se s ústupem pandemie Češi vrátili k nakupování a maloobchodní řetězce, výrobci elektroniky nebo e-shopy v nebývalé míře utrácejí miliardy za reklamní spoty. „Takhle dobré časy pro prodej televizní reklamy tu už dlouho nebyly,“ říká v rozhovoru pro HN šéf Novy Jan Vlček. Pandemická krize loni přitáhla k obrazovkám víc diváků a ti už u nich zůstali. Televize se tak vezou na vlně nečekané konjunktury. „Televizní trh není v současnosti schopen pojmout víc reklamních investic, než kolik pojímá. Vyprodané jsou vlastně všechny kanály na trhu,“ popisuje.

Poptávka od zadavatelů reklamy je tak silná, že si Nova může dovolit na příští rok zvýšit své reklamní ceníky o 12,5 procenta.  

Vlček, který rozhovory dává jen zřídka, řídí Novu od června 2019 v tandemu s ředitelkou Klárou Brachtlovou. Už deset let je ve firmě zodpovědný za obchod. Nyní má manažerské duo za sebou i první rok fungování s novým vlastníkem, finanční skupinou PPF. Ta Novu, spolu s televizemi v dalších čtyřech východoevropských zemích, získala v rámci nákupu společnosti Central Media Enterprises (CME).

HN: PPF převzala konglomerát televizí CME přesně před rokem. Jaké úkoly od nových vlastníků máte?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.