Konec společností Bohemia Energy, Kolibřík Energie a dalších přinutil téměř milion odběrných míst elektřiny a plynu spolehnout se na dodavatele poslední instance (DPI). To znamená, že nyní platí nejvyšší ceny za elektřinu a plyn ze všech. Dotčené domácnosti, jejichž počet se odhaduje přibližně na 750 tisíc, proto ve velkém přechází na standardní nabídku dodavatelů, na čemž vydělávají zejména společnosti působící jako DPI. V tomto režimu ale zákazník může zůstat nejvýše půl roku, a navíc je pro něj vhodnější vybrat si rychle nového dodavatele.

Mezi tyto dodavatele patří ČEZ, innogy, Pražská plynárenská, Pražská energetika (PRE) a E.ON Česká republika. Celkem přešlo k ČEZ v rámci „nouzového režimu“ téměř 400 tisíc klientů, z nichž už část získal. „V procesu přechodu je zhruba osmdesát tisíc zákazníků,“ uvádí mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Na standardní smlouvy pak u PRE přešly již tisíce lidí a další tisíce jsou „ve frontě“ on-line žádostí. „Stovky dalších podepisujeme denně v našich obchodních kancelářích,“ popisuje mluvčí PRE Petr Holubec.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.