Nejvyšší vyznamenání České republiky, Řád bílého lva, se českým občanům uděluje už více než čtvrtstoletí. Za tu dobu se do společnosti válečných hrdinů a odbojářů, nejčastějších nositelů tohoto řádu, dostal pouze jediný podnikatel. V roce 2019 udělil prezident Miloš Zeman Řád bílého lva Janu Antonínu Baťovi, samozřejmě in memoriam. Nikoho dalšího ze světa byznysu si minulé hlavy státu ani ta současná pro nejvyšší řád oceňující „zvláště vynikající zásluhy o stát“ nevybraly. Až teď Petra Kellnera, tvůrce největší středoevropské finanční skupiny PPF, který na jaře tragicky zahynul.

K předání státních vyznamenání 28. října kvůli špatnému zdravotnímu stavu prezidenta nedošlo, a tak si pozůstalí Petra Kellnera pro listinu o propůjčení řádu přijdou na Pražský hrad v netypický termín 1. ledna. Už je to oficiální, což také znamená, že Zemanův výběr podpisem potvrdil i stávající premiér Andrej Babiš. Zákon upravující udělování bílých lvů totiž kontrasignaci předsedy vlády vyžaduje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.