Prima, druhá největší komerční televize v Česku, chystá vlastní placenou on-line videotéku, kterou chce oslovit víc diváků, a inzerentům tak nabídnout víc reklamního prostoru.

Inspirací je částečně i úspěch Netflixu, jehož předplatitelé během pandemie rychle přibývali i v Česku. To ukázalo, že zdejší diváci jsou ochotni za televizní zábavu platit a že podobné projekty mají na trhu budoucnost. Hlavní konkurent Primy, skupina Nova, například už rozjela podobnou službu pod názvem Voyo a považuje ji za jeden z pilířů své současné strategie. 

Podle generálního ředitele Marka Singera Prima na své placené videotéce intenzivně pracuje a spustí ji v řádu měsíců. Také řeší, zda spojí síly s někým z telekomunikačních operátorů. Služba bude mít nejspíš dva cenové programy, kde jeden bude bez reklam a jeden s reklamami a levnějším předplatným. 

„Konkurence zvolila ten přístup, že investuje obrovský balík peněz a naučí se, co funguje a co ne. My máme možná méně sexy strategii: počkáme, co bude fungovat nejen jim, ale i nadnárodní konkurenci, a podle toho svou službu postavíme,“ říká Singer. 

Singerův tým buduje pro svého vlastníka, skupinu GES Media podnikatele Ivana Zacha, mediální konglomerát, do kterého kromě deseti televizních stanic patří také největší prodejce televizní a rádiové reklamy Media Club, weby jako iPrima a řada časopisů, včetně české mutace magazínu Playboy. Právě v propojení televize a internetových projektů vidí vedení Primy šanci na rozšíření reklamního prostoru a větší zásah diváků.

HN: Před několika lety si Prima vytyčila strategii sdružit své televizní kanály, rádia i tiskové tituly do jedné velké skupiny, abyste mohli nabízet inzerentům reklamní prostor napříč různými médii. Jak se vaše strategie změnila s pandemií?

Strategie platí, jen se nám teď přesunuly priority. Posilujeme prioritní média – televizi, on-line a rádia. Nejaktivněji na celém trhu se snažíme o propojení videoreklamy mezi televizí a on-linem. To se nově bude propisovat do celé obchodní politiky.

HN: A co tištěná média?

To je pro nás spíš marketingová záležitost. Jako každá firma jsme se museli rozhodnout, co jsou priority. Nemůže jich být padesát. Z pohledu důležitosti pro nás není print v tuto chvíli klíčová priorita, nicméně nám generuje zajímavé zisky nad rámec klasické inzerce.

HN: A rádiový byznys, kam patří například Radio Kiss nebo Beat?

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se