Hned dvoje tuzemské lázně mají nového vlastníka. Většinový balík akcií léčebných zařízení v Lázních Bohdaneč a Teplicích nad Bečvou získala společnost Spa Business Development. Za ní stojí Jiří Vítík, dlouholetý vrcholový manažer obou lázní. Ve veřejné dražbě je koupil za 47,1 milionu korun.

Končí tím téměř dvacetiletá nejistota, která započala po krachu tehdejšího majitele lázní –holdingu Médeia Bohemia, respektive obchodníka s cennými papíry KTP Quantum. Médeia Bohemia skončila v roce 2002 v konkurzu a od té doby měl kontrolu nad akciemi obou lázeňských firem konkurzní správce. Pondělní dražbou tak byly historické zátěže odstraněny, uvedl mediální zástupce lázní Jiří Chvojka. 

„Skončilo dlouhé období, kdy obě lázeňská zařízení nejen neměla konkrétního zosobněného vlastníka, ale navíc byla neustále spojována s neblahými okolnostmi konkurzních kauz mateřské společnosti i jejího majoritního akcionáře KTP Quantum,“ řekl Chvojka s tím, že i to bránilo rozvoji podniků.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.