V normální zemi by to probíhalo asi takto: volby vyhrály strany, které spolu chtějí vládnout, a protože mají jasnou většinu ve sněmovně, prezident na nic nečeká a postupuje tak, aby legitimní vláda vznikla co nejdříve. Udělá to tím spíš, že nový kabinet musí rychle začít řešit covidovou krizi, pomoc lidem postiženým krachem obří energetické firmy, musí upravit rozpočet na další rok a tak dále.

Takovou normální zemí, kde si je prezident vědom své odpovědnosti a postupuje v zájmu občanů státu, jehož je hlavou, bohužel Česko není. Ač dopadly volby jednoznačně, prezident Miloš Zeman si dává načas. Sněmovnu svolal na nejzazší možný termín a dosud ani nepípl o tom, koho vlastně jmenuje premiérem, přičemž ze zkušenosti s ním víme, že možné je doslova všechno. Vinou Miloše Zemana se tak nacházíme v nejisté a stále chaotičtější situaci, která může v důsledcích stát i řadu lidských životů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.