Téměř dva měsíce čekají stovky zákazníků na vyplacení peněz od cestovních kanceláří za nevyužité poukazy na zájezdy zrušené kvůli pandemii koronaviru. A dochází jim trpělivost. V nejkritičtějším období se stát snažil zabránit úpadku cestovních kanceláří zákonem lex voucher, podle něhož zákazníci mohli využít poukaz buď na náhradní zájezd stejné kvality, nebo si jej nechat po skončení takzvané ochranné doby proplatit.
Ochranná doba, po kterou bylo vrácení peněz uhrazených za zrušený zájezd odloženo, však uplynula koncem srpna. Pokud klient poukaz nevyužil, cestovní kancelář mu měla veškeré uhrazené platby nejpozději do 14 dnů od skončení ochranné doby vrátit. Mnoha zákazníkům však doposud peníze nepřišly.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








