1. Proč by měli návštěvníci veletrhu zavítat právě na váš stánek?

2. Na co se nejvíc těšíte?

Daniel Havlíček, marketingový manažer, Fanuc

Daniel Havlíček
marketingový manažer, Fanuc

1. Návštěvníci by měli využít možnosti, že se veletrh koná, a přijít se s námi podělit o své problémy a zkušenosti v oblasti průmyslové automatizace. Společně s námi se pokusit najít odpovědi na otázky z této oblasti; kdo ví, zda to zase na dlouhou dobu nebude poslední možnost se potkat osobně.

2. Já osobně se nejvíce těším, že se budu moci chvíli projít po výstavišti a vidět, co nám s veletrhem koronavirus provedl, ať už v dobrém, či špatném.

Martin Volný, area sales manager, Prima Power Central Europe Spółka

Martin Volný
area sales manager, Prima Power Central Europe Spółka

1. Letos představujeme novinku ve 2D laserovém řezání, nový Laser Genius+, který je převratně dynamický, s rychlostí trajektorie 180 m/min a zrychlením 2,8 g. Má kompaktní layout, ale velkou pracovní plochu, rychle se instaluje a nabízí veškeré možnosti automatizace. Jistě bude zážitek vidět tento nový stroj v akci. Druhým exponátem je produktivní, přesný, flexibilní a spolehlivý ohraňovací lis eP‑1030. Poprvé na Mezinárodním strojírenském veletrhu představíme také virtuální koutek, kde bude možné prohlédnout si ostatní stroje z našeho produktového portfolia pomocí virtuální reality.

2. Na veletrhu nemívám příliš času, ale díky tomu, že se všechny stroje nacházejí v jediném pavilonu, si jistě najdu čas projít si expozice ostatních vystavovatelů a vidět naživo, jak se náš obor za dva roky od minulého veletrhu posunul a co je v něm nového. Nejvíc se ale těším na setkání s lidmi tváří v tvář, ať už se zákazníky, nebo obchodními partnery.

Petr Šimáček, manažer pobočky Yamazaki Mazak Central Europe

Petr Šimáček
manažer pobočky Yamazaki Mazak Central Europe

1. Jsem rád, že se na tento veletrh podařilo zajistit opravdu nové technologie. Oba stroje, které budou k vidění, byly nedávno představeny na veletrhu EMO v Milánu a na Mezinárodním veletrhu v Brně si odbudou českou premiéru. To je myslím v této době opravdu dobrá zpráva. Nadto budeme mít celou řadu simulátorů našich řídicích systémů, a bude tedy prostor zákazníkům ukázat programování dle jejich potřeb. Věříme, že toto řešení bude zajímavé a interaktivní. Rád bych ale zákazníky pozval také na setkání s naším obchodně‑technickým týmem. Na veletrhu bude prostor na spoustu zajímavých diskusí.

2. Veletrh určitě projdu celý, rád se potkám s obchodními partnery. Samozřejmě mě zajímá i konkurence v našem oboru a novinky v obrábění. Nejvíc se ale těším na zájem našich zákazníků, i podle nedávných výstav v Polsku či na EMO věřím, že účast bude velmi dobrá.

Majitel firmy Ferrum Stanislav Karlík

Stanislav Karlík
jednatel, Ferrum

1. Důvodů je hned několik. Předně proto, že po roční pauze způsobené covidem se s nimi rádi na našem stánku setkáme. Současně je dobré vidět naši proměnu ze společnosti, která pouze vyrábí zadané zakázky, na společnost tvůrčí, která vyvíjí vlastní řešení. Nové varianty vyráběných roštů, speciální výpalky, vzorky pilot, jejichž výrobu jsme právě v tomto roce výrazně posunuli vpřed. V neposlední řadě je čeká seznámení s řadou specialit v oblasti hutního materiálu, jehož prodej neustále rozšiřujeme. Těšíme se na každou návštěvu.

2. Vedle návštěv stánků našich tradičních obchodních partnerů se budeme zajímat o novinky v oblasti sváření a vypalování. Jak jsem zmínil, chceme být inovativní, hledat cesty, jak dále zvyšovat produktivitu, jak řešit nedostatek pracovních sil. Velmi pozorně procházíme pavilony, kde je k vidění automatizace v průmyslu, řídicí systémy, ucelené linky. Chceme posoudit možnosti nasazení v naší společnosti.

Článek byl publikován ve speciální příloze HN Veletržní listy.

Text nevyjadřuje názor redakce