Přímo do pražské centrály České spořitelny dochází všech pět dní v týdnu méně než třetina zaměstnanců. Zbylých zhruba 70 procent alespoň část doby pracuje z domova. Zájem o home office vzrostl mezi zaměstnanci firmy od konce října asi o čtvrtinu. „Domníváme se, že nárůst souvisí se zhoršováním epidemické situace, kdy řada našich kolegyň a kolegů zůstává pracovat z domu z preventivních důvodů,“ říká mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. K práci z domova se vrací i zaměstnanci dalších firem, například Skanska Reality nebo pojišťovny Uniqa.

Zájem o home office kvůli sílící pandemii zřejmě dál poroste v celém Česku. Jen za úterý přibylo v zemi 14 523 nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Někteří odborníci proto již navrhují, aby i očkovaní museli po kontaktu s nakaženým do karantény, ministerstvo zdravotnictví o možných úpravách chce jednat. Právě to by mohlo dostat na home office ještě více lidí než dnes.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.