Za jiných okolností by to asi v TOP 09 byla oslava. Sněm konající se měsíc a půl po volbách, jejichž výsledky straně léta se pohybující na hraně vstupu do sněmovny vynesly vítězství po boku ODS a lidovců, pozici předsedkyně sněmovny a vládní angažmá. I místo k tomu bylo zvolené vhodně. Rozlehlé prostory konferenčního areálu Cubex na pražské Pankráci by bez potíží pojaly stovky delegátů a hostů.
Informace ze sobotního rána o dalším rekordním počtu případů koronaviru, téměř 23 tisíc za jediný den, však předznamenala charakter akce: na místě jen 40 delegátů, rozsazených po jednom, další se přihlašují on-line z domova, žádné velké diskuse, hlavně rychle do práce. A možná ještě víc dotazů než na historicky ústavně nejvýše postaveného politika strany, staronovou předsedkyni Markétu Pekarovou Adamovou, mířilo na budoucího ministra zdravotnictví Vlastimila Válka.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









