Restaurace a pivnice u Rady v centru Ostravy je v době oběda téměř prázdná. U stolů sedí asi čtyři hosté a popíjejí pivo. Podnik patřil v době obědů před pandemií koronaviru k jednomu z nejvytíženějších, pokaždé bylo plno. Teď se číšníci dívají na velkou televizní obrazovku, kde mají puštěný zpravodajský kanál. „Sledujeme to každý den, ať víme, co se na nás chystá,“ říká jeden z nich.

Od pondělí už restaurace, služby nebo pořadatelé kulturních a sportovních akcí nemohou jako potvrzení o bezinfekčnosti uznávat testy. Mohou vpouštět či obsloužit jen lidi s očkováním nebo ty, kteří prodělali nemoc. To podle provozovatelů přinese úbytek 20 procent zákazníků či klientů. Kvůli tomu současná vláda v demisi znovu otevírá programy pomoci pro podnikatele, kterým poklesly tržby po vládních restrikcích. Ty by mohly začít zpětně fungovat od 1. listopadu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.