Restaurace a pivnice u Rady v centru Ostravy je v době oběda téměř prázdná. U stolů sedí asi čtyři hosté a popíjejí pivo. Podnik patřil v době obědů před pandemií koronaviru k jednomu z nejvytíženějších, pokaždé bylo plno. Teď se číšníci dívají na velkou televizní obrazovku, kde mají puštěný zpravodajský kanál. „Sledujeme to každý den, ať víme, co se na nás chystá,“ říká jeden z nich.
Od pondělí už restaurace, služby nebo pořadatelé kulturních a sportovních akcí nemohou jako potvrzení o bezinfekčnosti uznávat testy. Mohou vpouštět či obsloužit jen lidi s očkováním nebo ty, kteří prodělali nemoc. To podle provozovatelů přinese úbytek 20 procent zákazníků či klientů. Kvůli tomu současná vláda v demisi znovu otevírá programy pomoci pro podnikatele, kterým poklesly tržby po vládních restrikcích. Ty by mohly začít zpětně fungovat od 1. listopadu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












