Už nikdy více. Severoitalské město Bergamo se loni stalo symbolem koronavirové pandemie v Evropě, když tamní nemocnice nestíhaly přijímat nakažené pacienty a márnice se rychle plnily rakvemi. Poučená vláda proto už zavedla povinné očkování proti covidu pro některé lidi. A v posledních týdnech ji následují další země. Například Rakousko počítá, že nařídí vakcínou všem svým obyvatelům. Hlasy o zavedení podobného kroku se stále častěji objevují také v Česku. O tom, zda a v jakém rozsahu by tato povinnost platila, má rozhodnout vláda v demisi.

Rozsahem povinného očkování by jí mohla být inspirací zmíněná Itálie, která se svým květnovým rozhodnutím stala průkopníkem v Evropě. Tamní vláda tehdy reagovala na situaci, kdy se v nemocnicích a v domovech pro seniory objevila ohniska nákazy, kterou tam zanesli zdravotníci či pečovatelé odmítající vakcínu proti covidu. Vláda tehdy uvedla, že povinná vakcinace má „chránit jak pracovníky, tak ty, kterým hrozí riziko nákazy“. Pokud někdo odmítne očkování, musí jít na neplacené volno.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.