Hlavní město musí zklidnit severní část magistrály – ulici V Holešovičkách. Počátkem října o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1, když vyhověl žalobě čtyř desítek tamních obyvatel. Verdikt soud rozeslal koncem listopadu. Praha má podle něj na dvoukilometrovém úseku magistrály udělat do tří let taková opatření, aby tam hluk i emise nepřekračovaly povolené limity.

Povolená hladina hluku je podle hygienických limitů ve dne 60 a v noci 50 decibelů. V bytech pak ještě o 10 decibelů méně. V noci je přitom v některých místech Holešoviček i 63 decibelů, ve dne se naměřená hladina hluku blíží 70. Nárůst hluku se přitom počítá logaritmicky, což znamená, že každé tři decibely znamenají zhruba dvojnásobek hluku. Deset decibelů je pak desetinásobek.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se