Tištěné sbírky soudních rozhodnutí budou od Nového roku minulostí. A jejich předplatitelé i ministerstvo spravedlnosti tím ročně ušetří tisíce, respektive statisíce korun. Nejvyšší soud jako poslední z trojice vrcholných institucí české justice sídlících v Brně přechází na bezplatnou a výhradně elektronickou verzi svých dvou sbírek. V zeleném přebalu doposud vydává tiskem vlastní judikaturu a v modrém výběr rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva. 

Ačkoliv jsou veškerá rozhodnutí Ústavního, Nejvyššího správního a Nejvyššího soudu každému dostupná v plném znění na webu, zákon ukládá vrcholným patrům justice, aby nejdůležitější judikaturu zároveň zařazovala do sbírek. Jejich tištěnou podobu tedy odebírají všechny soudy, právnické fakulty, odborné knihovny a patří ke koloritu stěn zasedacích místností významných advokátních kanceláří. Ve sbírkách se objevují soudní rozhodnutí, na nichž se shodnou jednotlivá kolegia Nejvyššího soudu a klasifikují je jako významná. O zařazení do sbírky i o textu samotném tyto poradní orgány hlasují.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.