Když jej před třemi roky obvinili policisté z podvodu a on byl ve vazbě, vytvořil bývalý jihomoravský politik a někdejší blízký spolupracovník brněnských občanských demokratů Pavel Hubálek detailního schematického pavouka. Ručně zpracovaná síť desítek jmen politiků, úředníků a podnikatelů dle něj znázorňovala letitý systém kupčení s brněnským městským majetkem. Na vrcholu pomyslné Hubálkovy pyramidy se tyčí jméno Pavel Blažek. Hubálek neměl na mysli nikoho jiného než jednoho z nejvlivnějších členů ODS a ministra spravedlnosti ve vládě expremiéra Petra Nečase (ODS).

Nyní stojí Blažek před branou ministerstva spravedlnosti zase. Předseda ODS a nový premiér Petr Fiala je odhodlaný jej do čela resortu postavit i v situaci, kdy detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřují podezření, že Blažek s dalšími špičkami brněnské ODS za milionové provize kšeftoval s majetkem Brna.

Informace o jeho podezření z korupce má redakce z šesti zdrojů blízkých vyšetřování. Redaktoři HN a Aktuálně.cz o kauze informují už přes rok a přinášejí v ní nová zjištění. Podle Blažka, kandidáta do „vlády změny“, je kauza komplotem „ulhaných“ novinářů a žalobců olomouckého vrchního státního zastupitelství, jež případ dozoruje. Právě ve vztahu k žalobcům má ministr spravedlnosti rozsáhlé pravomoci.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se