Psát o dosud naprosto neznámém a převratném objevu u penzijní reformy v Česku je obtížné. V zemi, kde měl před třiceti lety vzniknout privatizační penzijní fond, o pár let později chilský systém soukromých důchodových fondů a jediným výsledkem byl s mnohaletým zpožděním pokus o třípilířový systém, který skončil se změnou vlády, je to v podstatě nemožné.

Použitelné recepty jsou dnes všeobecně známé stejně jako to, v jakých zemích se inspirovat a čemu se pro jistotu vyhnout. Přesto se vždycky objeví někdo s geniální myšlenkou, jejíž podstatou je, že se dají budoucí penze zajistit pohodlně, politicky jednoduše bez velkých změn mnohých státních systémů, a to nejen penzijního, ale také sociálního, zdravotního, a nikoliv na posledním místě daňového.

Ne že by nápad nastupujícího ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) zachránit důchodový systém tím, že na důstojný důchod dosáhnou jen rodiče více dětí, zatímco ostatní by si měli spořit víc, byl vyloženě špatný. V kontextu s tím, jak jeho strana kdysi vehementně brojila proti tomu, aby matky malých dětí dostaly rodičovský příspěvek jen proto, že si chtěly přivydělat, což dost žen od dalších dětí odradilo, se to dá brát dokonce jako pokrok.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.