S Danielem Křetínským, čtvrtým nejbohatším mužem Česka, jsou sehraná dvojka. „Někdy říkáme, že spolu fungujeme 24/7,“ směje se finanční ředitel a člen představenstva Křetínského skupiny EP Corporate Group Pavel Horský. Poslední maily od „Dana“ prý chodí tak ve tři ráno, protože chodí pozdě spát, a Pavel Horský zase brzo vstává. Spolu se nedávno stali novými členy vedení slavného londýnského fotbalového klubu West Ham United, kde Křetínský koupil více než čtvrtinový podíl. Spolu ale hlavně mají na starosti finanční fungování skupiny, jejíž majetek oceňují na 440 miliard korun.

 HN: Jak dlouho jste se rozhodovali, jestli koupit podíl ve West Hamu?

O možnosti koupit západní šunku, jak jsem to původně nazval, i když je to samozřejmě západní kladivo, se začalo mluvit přibližně letos v dubnu. Kluci se na to podívali a po nějaké době to začalo dávat smysl. Pak to bylo už hlavně o jednání s vlastníky.

HN: Jaký má smysl, kromě prestiže a slávy díky tomu, že se o vás v Anglii mluví, koupit ztrátový podnik? 

Jedna věc je operativní provoz, tedy že máte běžné příjmy a výdaje klubu. A tam je West Ham pozitivní. To, co dělá z hlediska cash flow minus, ale může dělat i plus, jsou transfery hráčů. Takže samotná firma je zdravá. Je to samozřejmě dané dost i tím, že anglická Premier League je dobře situovaná z hlediska sponzorských příjmů a televizních práv oproti té české.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.