Radnice první pražské městské části zvažuje obnovit privatizaci obecních bytů. Část z nich chce prodat stávajícím nájemníkům s až osmdesátiprocentní slevou. „Díky těmto prodejům získáme prostředky na opravu pěti či šesti domů, které jsou zcela mimo provoz,“ říká radní pro majetek Jan Votoček (TOP 09), který s plánem přišel. V opravených domech chce udělat startovací byty pro mladé či menší byty pro důchodce.

Proti plánu jsou ale opoziční Praha 1 sobě a Piráti. Těm se navrhovaná sleva zdá příliš vysoká. A upozorňují na to, že radnice již v minulosti pod cenou rozprodávala byty – a výsledkem bylo trestní stíhání několika desítek zastupitelů i úředníků radnice. Včetně samotného Votočka. Případ spěje ke konci, obžalobu chce státní zástupce podat počátkem příštího roku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se