Kybernetický útok je přelomovým momentem v životě každé organizace. Může to být útok, který má dopad na miliony zákazníků, jako byl incident v Colonial Pipeline (kybernetický útok na americký ropovodný systém z letošního května), nebo jenom problém malého řetězce supermarketů, který zaplatí výkupné, aby se mohl dostat do svých IT systémů. Ať už jsou okolnosti jakékoliv, kybernetický útok je událost, ze které se organizace dlouho dostávají – a to ani nemluvíme o tom, kolik za sebou zanechává nedůvěřivých zákazníků a zklamaných investorů, nebo o dopadu na finanční výsledky firmy.

Vyhlídky ve světě kybernetického zločinu nejsou nijak růžové, ale zároveň ani překvapivé. Zločinci tu vždy byli a vždy také budou. Jak se kybernetický zločin stává stále lukrativnějším, stoupá také sofistikovanost a zákeřnost technologií i metod, které zločinci používají. Příležitosti k útokům přitom neustále rostou, protože organizace jsou stále digitálnější a tento trend byl ještě dále urychlen celosvětovým lockdownem. Nedávná zpráva Agentury Evropské unie pro kybernetickou bezpečnost (ENISA) potvrzuje, že kyberbezpečnostní hrozby stále rostou co do rafinovanosti, složitosti i dopadů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.