Experti na IT technologie obvykle nemají problém si sehnat práci. Teď jim navíc ministerstvo pro místní rozvoj nabízí ještě přivýdělek. Kdo odhalí chybu v některém z ministerských systémů, která by mohla skýtat kybernetické nebezpečí, dostane až tisíc eur (asi 24,6 tisíce korun). Odborníci připouštějí, že jde o efektivní způsob, jak objevit slabá místa v systému. Odměna však podle nich nemusí být zejména v prostředí IT dost motivační. 

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Za co si experti vydělají až tisíc eur.
  • Proč to MMR zavádí.
  • Co na to říkají experti.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se