Student Štěpán Tomečka a jeho tři spolužáci z pražské Střední školy elektrotechniky, multimédií a informatiky minulý týden odmaturovali. Netahali si přitom otázky z pytlíku, ale vyzkoušeli úplně novou formu závěrečné zkoušky – rok při praxi spolupracovali na zabezpečení porodnice v pražském Podolí a v rámci maturity pak popsali své zkušenosti a získané dovednosti.

Díky nastavené spolupráci mezi studenty a školou vznikne od září na propojené Vyšší odborné škole informačních studií nový obor. Z něj mají vycházet tolik potřební „ajťáci“ zaměření na zdravotnictví.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak došlo ke spojení studentů a porodnice v Podolí.
  • Co na spolupráci říkají nemocnice.
  • Jaké další novinky studenti otestovali a co brzy může čekat další středoškoláky.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.