Dostat zboží z Číny k zákazníkům teď stojí balík. Během posledních tří měsíců letecká doprava podražila téměř na dvojnásobek a dosáhla rekordních výšek. Dopravit kilogram nákladu ze Šanghaje do Severní Ameriky přijde na 14 dolarů, což je víc, než kolik letečtí dopravci požadovali loni při vypuknutí pandemie, kdy byl dosažen předchozí vrchol. Přepravné účtované Evropanům stouplo podobně, mimo jiné proto, že na běžných linkách stále létá citelně méně letadel s pasažéry než v předcovidových dobách. Běžné linkové airbusy a boeingy totiž za normálních okolností přepraví zhruba polovinu nákladu posílaného letecky.

Znát je i to, že výrazně ubylo obchodníků cestujících za byznysem, kteří netahají tolik zavazadel jako běžný turista. Poměr cestující/náklad se tedy zhoršil i u těch letadel, která se vrátila na běžné linky.

Zdržení a vysoké ceny bolí před Vánoci nejvíc, ale zdaleka nejde jen o spotřebitele čekající na dárky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.