Potřebujeme ještě tohle a tamhleto potvrzení a pak to prosím všechno vytiskněte, podepište, orazítkujte, napište jméno hůlkovým písmem a dodejte číslo občanského průkazu. Pak to naskenujte a odešlete k nám a my se v průběhu šedesáti dnů rozhodneme, zda nám to stačí, nebo jestli vám pošleme výzvu a budeme potřebovat ještě další papíry a razítka.

A to lze ještě za nouzového stavu komunikovat s úřady prostřednictvím e-mailů a telefonů. Za normálních okolností tam člověk musí osobně, často a velmi (ne)rad. 

Kdo teď poslouchá slova nově nastupující vlády o jednoduchém formuláři, jehož prostřednictvím by měli potřební žádat o pomoc s placením vysokých účtů za energie, nevěří vlastním uším. Stačí mít i jen jednou v životě tu čest navštívit úřad práce a člověk okamžitě dospěje k závěru, že jde o nějakou rafinovaně maskovanou pobočku pekla na zemi, která navíc uvázla kdesi v časech rakouského mocnářství, kdy jedno razítko vládlo všem. A není to (většinou) chyba tamních úřednic a úředníků, na které se denně valí nadávky a výhrůžky klientů. Naopak, většina z nich se snaží vyjít jim vstříc. Musí ale současně vyžadovat řadu „jednoduchých“ podmínek a požadavků, které nastavil stát. Respektive politici, kteří si občas udělají z rizika zneužívání dávek svoji hlavní agendu a nastavují pravidla tak, že jejich splnění vyžaduje plné nasazení nejen žadatele, ale také dalších institucí a lidí, kteří by nejraději vůbec nevěděli, že něco jako úřad práce existuje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.