Část závěrečné zkoušky na odborné střední škole či část maturity by mohli žáci skládat už v nižších ročnících. Navrhuje to nový ministr školství Petr Gazdík (STAN). Dostali by na ni hned několik pokusů. Jde o povinné testy z českého jazyka a povinně volitelné z matematiky, nebo cizího jazyka – ty mají nově představovat takzvané středoškolské minimum. Ve čtvrtém ročníku by se pak mohli podle Gazdíka soustředit jen na takzvanou profilovou část zkoušky, kterou si každá škola připravuje sama.

Ministr HN potvrdil, že se má s vedením Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) sejít ve čtvrtek. „Je to v rámci seznamování s resortem, přesný program stanovený není, ale probrat podobu maturitní zkoušky se nabízí,“ doplnil mluvčí Cermatu Marek Lehečka.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se