Část závěrečné zkoušky na odborné střední škole či část maturity by mohli žáci skládat už v nižších ročnících. Navrhuje to nový ministr školství Petr Gazdík (STAN). Dostali by na ni hned několik pokusů. Jde o povinné testy z českého jazyka a povinně volitelné z matematiky, nebo cizího jazyka – ty mají nově představovat takzvané středoškolské minimum. Ve čtvrtém ročníku by se pak mohli podle Gazdíka soustředit jen na takzvanou profilovou část zkoušky, kterou si každá škola připravuje sama.
Ministr HN potvrdil, že se má s vedením Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) sejít ve čtvrtek. „Je to v rámci seznamování s resortem, přesný program stanovený není, ale probrat podobu maturitní zkoušky se nabízí,“ doplnil mluvčí Cermatu Marek Lehečka.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








