Pokud by nebyl náš aktuální žebříček priorit ovlivněn probíhající pandemií, téma Zelené dohody pro Evropu, resp. férového nastavení parametrů udržitelnosti našeho ekonomického i společenského počínání, by stálo spolehlivě velmi vysoko na žebříčku nejpodstatnějších záležitostí, kterými se máme zabývat. Jde současně o záležitost velmi rozdělující a vytvářející nové příkopy, konflikty a rozmíšky. Je odrazem velmi různorodého stavu mysli, který vykazuje společnost vůči tomuto tématu i v samotné Evropě, která je jeho spouštěčem, neřkuli pak v globálním kontextu, o který zde jde v důsledku především. Neboť především mimoevropské kontinenty se na nynější neudržitelnosti podílejí rozhodující měrou.

Přitom středobodem Zelené dohody je racionální a smysl dávající základ, který se opírá zhruba o tuto myšlenku: především naše ekonomická, ale též společenská a občanská aktivita je doprovázena škodami na životním prostředí v takovém rozsahu, že vzniklé náklady ani zdaleka nejsou pokryty cenou, kterou za využívání přírodních zdrojů platíme. A pokud vůbec tyto škody alespoň částečně pokrýváme, zdaleka ne vždy hradí účet za ně ten primární znečišťovatel.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.