V roce 2022 čeká tisíce českých domácností poměrně přelomová změna. Od září stát přestane uznávat zastaralé kotle na tuhá paliva. Těm, co budou dál používat staré zařízení, bude hrozit pokuta 50 tisíc korun.

V Česku se výměna týká 210 tisíc kotlů, uvádí Vladimír Stupavský, šéf sdružení Česká peleta, jež zastupuje výrobce a prodejce tuhých topiv a kotlů. Také upozorňuje, že topenáři jich zvládnou vyměnit tak pětinu. A to v případě, že bude kotlů na trhu dostatek.

Zároveň stát chystá vlnu kotlíkových dotací, které mají domácnostem nákladnou modernizaci ulehčit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se