Náhradu za zrušené adventní trhy loni v prosinci slíbila vláda rychle. Akce bývalý kabinet zrušil na konci listopadu, stánkaři měli jen pár hodin na sbalení svého zboží. Jenže od té doby oni ani pořadatelé trhů žádnou pomoc nezískali. U některých už roste nervozita, zda jejich problém postupně nevyšumí do ztracena. Škody způsobené zákazem předvánočních trhů jdou podle odhadů jejich pořadatelů do stovek milionů korun.

HN po vydaném zákazu popsaly příběh Jany Vorlické, která vyrábí celý rok vánoční ozdoby, aby je na adventních trzích prodala.  Zajistí si tak živobytí na celý další rok, ale také prostředky na nákup nových surovin. Zatím se žádné náhrady nedočkala. „Začínám od nuly. Vracím se k tomu, co bylo před lety, když jsme začínali,“ řekla nyní Vorlická HN. Na výrobu zboží pro adventní trhy už nespoléhá a snaží se zaměřit na oslovování firem s nabídkou svých výrobků. „Letos si však nebudu moct dovolit žádné zaměstnance ani brigádníky, musela jsem okleštit úplně všechno,“ dodala Vorlická.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.