S novým rokem a zároveň s novou vládou se podnikatelé ptají, jak to bude dál se státní covidovou podporou. Zatímco například denní příspěvek pro živnostníky zvaný kompenzační bonus pokračuje beze změn, resorty jako ministerstvo průmyslu a obchodu nebo ministerstvo práce a sociálních věcí své programy zrušily či zastavily a zatím není jasný další osud této pomoci.

Skončil program ministerstva průmyslu nazvaný Covid – Nepokryté náklady. V něm mohly firmy získat až 40 procent nákladů, pokud jim ve srovnání s předcovidovým obdobím klesly tržby aspoň o 30 procent. Podobně je na tom program stejného ministerstva Covid – 2021, kdy zaměstnavatelé získali na každého zaměstnance 300 až 500 korun denně. Po vyplacených 15 miliardách přišel konec pomoci. Nebo aspoň dočasný konec. „Vláda by se měla jednoznačně vyjádřit k očekávání podniků postižených opatřeními vlády v době nouzového stavu, zda spustí programy připravené předchozím kabinetem,“ říká prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Nová vláda v úterý jedná se zástupci odborů a zaměstnavatelů v rámci tripartity, na setkání by mohly padnout i návrhy týkající se covidové pomoci podnikatelům.  

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.